Görüş Bildir

Ameliyatlı bacağını aldırmadan teröre tepki için yürüdü

Anasayfa » genel »
2016-12-21 12:58:21 Tarihinde eklendi

DÜZENLEN YÜRÜYÜŞTE 1 AY ÖNCE BACAĞINDAN AMELİYAT OLAN FATMA AYDOĞDU İSE ELİNDE Kİ BAYRAĞI İLE SLOGAN ATARAK DESTEK VERDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ameliyatlı bacağını aldırmadan teröre tepki için yürüdü
Giresun’da binlerce vatandaş 5 siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşu’nun öncülüğünde düzenlenen ‘Tek Ses Giresun, Tek Vücut Millet’ yürüyüşünde bir araya gelerek teröre karşı tepkilerini ortaya koydular. Yürüyüşe 70 yaşındaki Fatma Aydoğdu, ameliyatlı bacağına rağmen katıldı.
Genç, yaşlı, hasta, asker, polis demeden binlerce Giresunlu ellerine aldıkları Türk bayrakları ile Debboy mevkiinden başlayarak, Atatürk Meydanı’na yürüdüler. Giresun Valisi Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, AK Parti, MHP, CHP, SP ve BBP İl Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar yürüyüşe destek verdi.
Düzenlen yürüyüşte 1 ay önce bacağından ameliyat olan ve koltuk değneği ile yürümeye çalışan 70 yaşındaki Fatma Aydoğdu dikkat çekti. Elindeki Türk bayrağı ile slogan atarak yürüyüşe katılan Aydoğdu, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi İstanbul’da da bayrağı ile yürüdüğünü söyledi. Aydoğdu, “ Ben bu vatanım için, hükümetim için, askerim için ve Türkiye için bu yürüyüşe geldim. Darbe girişimi gecesi İstanbul daydım, orada da omzumda bayrağım ile yürüdüm. Darbeci askerlerin önüne çıktım onlara, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı vurmayın beni vurun’ dedim, ‘sana kıyamayız deyip’ yanımdakileri vurdular. Ben bu vatan için canımı veririm her zaman” dedi.
Atatürk Meydanı’na kurulan platformun etrafını dolduran binlerce Giresunlu’ya 5 siyasi partinin ve STK’ların ortak basın açıklaması metnini ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu okudu. Tek yumruk olmak için bugün bu programın düzenlendiğini belirten Çakırmelikoğlu, “Son zamanlarda ülkemiz üzerinde, çok kritik oyunlar oynandığını gözlemliyoruz. Sözde birbirleri ile ilgisi olmayan terör örgütleri, aynı dönemde ülkemizi hedef alıyor. Terör saldırıları ile birlik ve beraberliğimiz bozulmak isteniyor. Önce 15 Temmuz darbe girişimi, önceki hafta İstanbul’da 44 polisimize, geçen hafta sonu Kayseri’de 14 askerimize yapılan hain saldırı ile canımız gerçekten çok yandı. Bu yangının hesabını bu devlet milletiyle el ele vererek soracaktır. Bu millet, bugün Giresun’da olduğu gibi ülkemizin dört bir yanında kenetlenecektir” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinlik sona erdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri