Görüş Bildir

Ağır Hizmet Perçinleri ve Özellikleri

Anasayfa » yasam »
2016-12-02 13:07:32 Tarihinde eklendi

Kapma ve çekme kuvvetlerine karşı oldukça dayanıklıdırlar. Sarsıntılara ve gevşemeye karşı direnç gösterebilen perçin çeşitleri ağır sanayinin vazgeçilmez ürünlerindendir.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ağır Hizmet Perçinleri ve Özellikleri

Kapma ve çekme kuvvetlerine karşı oldukça dayanıklıdırlar. Sarsıntılara ve gevşemeye karşı direnç gösterebilen perçin çeşitleri ağır sanayinin vazgeçilmez ürünlerindendir. Montajlandığı yapıya düzgünlük ve sağlamlık kazandırır. Tek parça, yüzüklü ve iki parça türleri bulunur. Bazı alüminyum parçaların kaynak yapılmadan tutunabilmesini sağlarlar. Ağır hacim özellikli ulaşım araçlarında da kullanılırlar. Güçlü tutuma özelliklerine sahiptirler.

Ağır sanayide kullanılan Hucktainer Plus perçin modelleri, ağır vasıtalar ve inşaat sektöründe kullanılan kontrplâklar için kullanılırlar. Perçin çeşitleri arasında yüksek dayanım gösterebilen özelliklere sahiptirler. Şiddetli titreşimlere karşı dayanıklıdır ve su geçirmezler. Özel kilit mekanizması bulunur ve hava sızdırmazlık özelliği sergilerler. Hızlı ve kolay montaj özelliği sergilerler. Kompozit panelleri, metal parçalarla birleştirmede üstün performans sergilerler. Sızdırmazlık özelliği bulunan polymer contalar ile birlikte kullanılırlar.

Manga yivli perçinler, titreşime karşı son derece dayanıklıdır. Geniş sıkma aralıklarında kullanılan perçin modellerindendir. Çelik ve alüminyum ham maddelerinden üretilirler.

Huck lock modeli, kendiliğinden kilitleme sistemine sahiptir. Tek parça olarak kullanılır. Dairesel kilitleme özelliği gösterirler ve kör perçin ailesine mensupturlar. Titreşime karşı dayanıklıdırlar ve dışarıdan gelebilecek her türlü etkiye direnç gösterirler. Ham maddesi çeliktir.

Yüksek Performanslı Perçin Modelleri

Manga-lok modelleri, şiddetli darbelere ve titreşimlere karşı son derece dayanıklıdır. Kolayca gevşemezler. Geniş sıkma aralığına sahiptirler. Çekme ve kopma dayanımları yüksektir. 4,8, 6,4 ve 9,5 mm aralığında üretilirler.

Ham maddesi çelik olan C6L modelleri, çekme ve kopmalara karşı dayanıklıdır. İki parçadan oluşur ve sızdırmazlık özelliği bulunur. Geniş sıkma aralıklarına sahiptir ve 6 kilit oluğu bulunur. Bazı türleri alüminyumdan üretilir. 4,8, 6,4, 7,9, 9,5 mm aralıklarında üretilirler.

Ağır sanayide yoğun bir şekilde kullanılan perçin modelleri yüksek tork özelliklerine sahiptir. Kaynak yapılmasına gerek kalmadan, tork anahtarı yardımı ile birleştirilebilirler. Hızlı ve güvenli montaj özelliği sayesinde işçilik maliyetlerini azaltır. Yüksek dayanımlıdır ve uzun süre kullanılabilir. Otobüs, tren, demir yolu, treyler, iş makineleri parçalarının birleşim yerlerinde kullanım alanı bulurlar.

Onurfix kalitesi ve güvencesiyle zengin ürün çeşitlerini http://onurfix.com.tr/ adresinde bulabilirsiniz.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri