Görüş Bildir

Mersin’deki FETÖ davasının ilk duruşması sona erdi

Anasayfa » asayis »
2017-01-26 19:00:25 Tarihinde eklendi

MERSİN'DE FETÖ SORUŞTURMA KAPSAMINDA HAKLARINDA DAVA AÇILAN VE ARALARINDA DÖNEMİN MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ HALUK TUNÇSU İLE ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HÜDAVERDİ AYDOĞDU'NUN DA BULUNDUĞU 11'İ TUTUKLU 32 SANIĞIN YARGILANDIĞI DAVANIN İLK DURU

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mersin’deki FETÖ davasının ilk duruşması sona erdi
Mersin’de FETÖ soruşturma kapsamında haklarında dava açılan ve aralarında dönemin Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ile Özel Kalem Müdürü Hüdaverdi Aydoğdu’nun da bulunduğu 11’i tutuklu 32 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde haklarında 10 yıldan ağırlaştırılmış müebbete kadar hapis cezası istenilen 11’i tutuklu 32 sanığın yargılandığı davaya sanıkların bir kısmı ile avukatları katıldı. Hatay ve Osmaniye’deki cezaevlerinde bulunan Genel Sekreter Tunçsu, Özel Kalem Müdürü Aydoğdu ve danışman Erkan Karaaslan’ın da aralarında bulunduğu 8 sanık, duruşmada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunma yaptı.
Davada tutuksuz yargılanan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sanal’ın, mahkemede verdiği ifadede, kendilerine yönelik operasyonun, tüm Türkiye’deki FETÖ operasyonlarını itibarsızlaştırmak amacıyla yapıldığını ileri sürdüğü öğrenildi.
3 gün süren duruşmanın sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Cahit Taş ile Sami Yıldız’ın tahliyesine karar verdi. Tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında ise adli kontrol kararı verilirken, duruşma şubat ayına ertelendi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri