Görüş Bildir

Bu haberi okumadan sınava girmeyin

Anasayfa » egitim »
2017-03-09 15:53:31 Tarihinde eklendi

YALOVA ÜNİVERSİTESİ ÖSYM KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. HÜSEYİN YILDIRIM (ORTADA OLAN) 12 MART 2017 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK YGS SINAVI ÖNCESİNDE SINAVA GİRECEK OLANLARA ÖNEMLİ UYARILARDA BULUNDU.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bu haberi okumadan sınava girmeyin
Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak YGS sınavına girecek olanlara önemli ikazlarda bulundu.
YGS sınavı 12 Mart 2017 Pazar günü Yalova’daki 25 sınav merkezinde yapılacak. Sınava 15’i engelli olmak üzere toplam 7 bin 35 kişi katılacak. Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, sınava girecek olanların mağdur olmamaları açısından bazı hususlara mutlaka dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi. Her yıl sınavın saat 10:00’da başladığını ve 15 dakika sonrasına kadar imtihana girilebildiğini hatırlatan Hüseyin Yıldırım, "Ancak bu yıl bu uygulama değişti. Herkes saat 09:00’da sınavın yapılacağı salona alınmaya başlayacak ve saat 09:45’ten sonra kimse salona giremeyecek. Saat 10:00’da ise sınav başlayacak. Bu saatten sonra ise kimse içeriye alınmayacak. Bu konu çok önemli sınava girecek herkesin buna önemle uyması gerekiyor" dedi.
Geçici kimlik belgesi kabul edilecek
Yıldırım, vatandaşlara verilen geçici kimlik belgelerinin de bu sınavda kabul edileceğini dile getirdi. Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, "Ayrıca sınava girişlerde, pasaport ve nüfus cüzdanı da geçerli sayılacak. Bunların dışındaki hiç bir belge geçerli olmayacak" diye konuştu.
Cumartesi gününe kadar sınav yeri gezilebilir
Öğrencilerin imtihana girecekleri merkezi 11 Mart 2017 Cumartesi gününe kadar gezebileceklerini hatırlatan Yıldırım, bu tarihten sonra sınav merkezinin sadece dışarıdan görülebileceğini içine girilemeyeceğini dile getirdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri