Görüş Bildir

Mardin’de YGS heyecanı sona erdi

Anasayfa » egitim »
2017-03-12 14:59:02 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mardin’de 41 bin 931 adayın girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı sona erdi.
Üniversite kapısında yaklaşık 2 milyon adayın başvurduğu YGS’ye Mardin’de rekor düzeyde katılım oldu. 110 ayrı merkezde yapılan ve 12. sınıfta okuyan 15 bin 231 öğrenci ile sınava başvuru yapan mezunlardan oluşan yaklaşık 26 bin aday, YGS’de ter döktü. Sınava girecek olan öğrenciler, sabahın erken saatlerinde uyandı ve sınava girecekleri okul binalarının yolunu tuttu. Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için saat 09.00’da okullarda hazır bulunurken, sınav saat 10.00’da başladı. Sınavın başlaması ile okulların önünde bekleyen velilerin kimisi dua ederken, kimisi de yanında getirdiği Yasin-i Şerif’i okudu.
Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan YGS, saat 12.40’da sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar, İHA’ya konuştu. İlk kez YGS’ye giren İbrahim Demir, soruların basit olduğunu, ancak kendisinin yeterince çalışmadığını ifade etti. Demir, “İlk defa sınava katıldım, okulda YGS hakkında gerekli bilgiler verilmedi bize. Bu yüzden biraz yetersiz kaldık. Olumsuz olursa bundan kaynaklı olacak. Ama iyi bir puan bekliyorum. Okula başladığım ilk günden beri sınıf öğretmeni olmak istiyorum. Onun için sınıf öğretmenliği okumak istiyorum. Kısmetse olur inşallah” dedi.
Sınavın iyi geçtiğini ve risk almadığını belirten öğrencilerden Elif Bal, “Sorular pek zor değildi, sadece risk almadım. Coğrafyayı yapabildim, Türkçe soruları iyiydi. Bakalım hayırlısı neyse o olsun” diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri