Görüş Bildir

Minik öğrenciler trafiği yerinde öğreniyor

Anasayfa » egitim »
2017-03-08 13:39:52 Tarihinde eklendi

MAARİF HAREKETİ KAPSAMINDA İLKADIM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KARADENİZ SÜRÜCÜ KURSLARI DERNEĞİ ARASINDA DÜZENLENEN “TRAFİKTE ÇOCUK” PROJESİYLE BERABER, ÖĞRENCİLERE YERİNDE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLMESİ AMAÇLANIYOR. ÖĞRENCİLER PROJE KAPSAMINDA TRAFİK EĞİT

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Minik öğrenciler trafiği yerinde öğreniyor
“Trafikte Çocuk” projesiyle beraber ilkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik kurallarını ve ilk yardımı yerinde öğrenecek.
Maarif Hareketi kapsamında İlkadım Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Sürücü Kursları Derneği arasında düzenlenen “Trafikte Çocuk” projesiyle beraber, öğrencilere yerinde trafik eğitimi verilmesi amaçlanıyor. Öğrenciler proje kapsamında trafik eğitim parkı ve ilk yardım odası gibi yerlerde uygulamalı olarak ders alacaklar.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Karadeniz Sürücü Kursları Derneği Başkanı Hasan Guda, “Maarif Hareketi kapsamı içerisinde İlkadım Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Sürücü Kurslar Derneği arasında ‘Trafikte Çocuk’ projesi düzenlendi. Her hafta 4. sınıflardan oluşan bir grup öğrenci trafik eğitimi alacak. Bu öğrenciler dersleri kurs içerisinde, sınav alanında, trafik eğitim parkında ve ilk yardım sınıfında yapacaklar. Öğrenciler 4 ayrı yerde trafik kurallarını ve ilk yardımı uygulamalı olarak öğrenecekler. Proje Nisan ayının sonuna kadar devam edecek” dedi.
Proje kapsamında ilk kez bugün Subaşı İlkokul öğrencilerine ders verildi. Her hafta başka okuldan öğrencilere ders verilecek.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri