Görüş Bildir

YGS stresini patlattılar

Anasayfa » egitim »
2017-03-10 13:23:41 Tarihinde eklendi

PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) ÖNCESİNDE SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERDE STRES SEVİYESİ YÜKSELİRKEN EDREMİT HALK EĞİTİM MERKEZİNDE SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLER SINAV STRESLERİNDEN VE KAYGILARINDAN ŞİŞİRDİKLERİ BALONLARI PATLA

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
YGS stresini patlattılar
Balıkesir’in Edremit ilçesinde, YGS’ye hazırlanan öğrenciler, sınav stresi ve kaygılarından şişirdikleri balonları patlatarak kurtuldu.
Edremit Halk Eğitimi Merkezi’nde sınavlara hazırlanan öğrenciler, rehber öğretmenleri ile birlikte sınav kaygılarını ve stres oluşturan faktörleri küçük not kağıtlarına yazarak bir balonun içine attı. Öğrenciler, daha sonra büyük bir istek ve keyif ile bu balonları şişirip öğretmenlerinin talimatları doğrultusunda patlattı. Sınav streslerinin bu balonların patlaması ile azaldığını ifade eden öğrenciler, bunun kendilerini rahatlattığını ifade etti.
Sınava hazırlana Hilal Sezer, “Sınav stresimizi hocalarımız yardımı ile gideriyoruz. Çeşitli aktiviteler yapıyoruz; balonları şişirip patlatmak gibi. Şu anda kuş gibiyiz. Sınava hazırız” dedi.
Öğretmen İsmail Damar, “Özellikle son iki yıldır öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Bu eğitimlerle 2 yıldır ihtiyaca cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri