Görüş Bildir

Jet Airways’in Galley ihalesini Türk şirket kazandı

Anasayfa » ekonomi »
2017-03-15 21:33:23 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
THY-TAI ortaklığıyla havacılık sektörünün yerlileştirilmesi kapsamında kurulan TCI (Turkish Cabin Interior), Asya’nın en büyük havayollarından biri konumundaki Jet Airways’in 79 uçağı kapsayan ve Galley olarak adlandırılan mutfak ihalesini kazandı.
2011 yılında THY-TAI ortaklığıyla havacılık sektörünün yerlileştirilmesi kapsamında kurulan, havacılık sanayisine Tasarım Sertifikasyon ve Üretim alanında büyük katkı sağlaması hedeflenen TCI (Turkish Cabin Interior), Hindistan’ın ve Asya’nın en büyük havayollarından biri olan Jet Airways’in filosuna katılacak 79 adet Boeing 737 Max uçağının Galley olarak adlandırılan mutfak ihalesini kazandı.

Marka bilinilirliği uluslararası boyuta taşınıyor
Teslimatları 2018 yılında başlayacak proje, TCI için ticari bir dönüm noktası manasına geliyor. Daha önce Türk Hava Yolları ve Sunexpress’in Boeing B737, Airbus A320, Airbus A330 gibi uçaklarının Galley’lerini üreten TCI; kuruluşundan itibaren mühendislik, kalite ve sertifikasyon alanında önemli kilometre taşlarını aşarak, 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus Program teslimatlarını gerçekleştirdi. 2015 yılı sonunda Boeing’in Global İmalatçı Listesi’ne giren şirket, Jet Airways projesi ile birlikte sektörde uluslararası marka bilinirliği açısından önemli bir aşamaya geçmiş olacak.
TCI, THY Teknik’in HABOM tesislerinde 132 personelle faaliyet gösteriyor. Uçak Kabin İçi Ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI; yakın gelecekte Lavatory, Cargo Container, Cargo Pallet, Trolley, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörel ürünlerle portföyünü genişletmeyi hedeflerken, yerli alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri