Görüş Bildir

Kadir Canpolat: "Milletimizin kimliği Çanakkale’dir"

Anasayfa » genel »
2017-03-20 14:54:54 Tarihinde eklendi

OSMANLI OCAKLARI GENEL BAŞKANI KADİR CANPOLAT, İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLATI İLE BİRLİKTE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102'NCİ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ŞEHİTLER ANITINDA DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kadir Canpolat: "Milletimizin kimliği Çanakkale’dir"
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, 18 Mart şehitleri anma ve Çanakkale Zaferinin 102’nci yıl dönümü dolayısıyla Şehitler Anıtında düzenlenen törende, "Hiçbir güç davamızdan, Cumhurbaşkanımıza olan bağlılığımızdan ve izlediğimiz bu hakikat yolundan bizi yıldıramayacaktır" dedi.
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, İstanbul İl Başkanlığı teşkilatı ile birlikte 18 Mart şehitleri anma ve Çanakkale Zaferinin 102’nci yıl dönümü dolayısıyla Şehitler Anıtında düzenlenen törene katıldı.Cumhurbaşkanını her koşulda destekleyici olarak bilinen Osmanlı Ocakları, Çanakkale’de bu anlamlı törene katılarak milli ve manevi değerlere sahip çıkılacağı mesajı verdi.
Canpolat, açıklamasında; "Hiçbir güç davamızdan, Cumhurbaşkanımıza olan bağlılığımızdan ve izlediğimiz bu hakikat yolundan bizi yıldıramayacaktır. Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayacak kadar büyük kahramanlık mücadelesinin gösterildiği eşsiz bir destandır. Çanakkale Destanının 102’nci yıl dönümünün temelinde güçlü bir vatan millet sevgisi yatmaktadır. Kahraman Türk askerinin gözünü kırpmadan vatan toprakları için yattığını yeni neslimiz asla unutmamalıdır" dedi.
"15 Temmuz’da bu ruh güncelleşmiştir"
Tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen, insanların şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan zaferin, İstiklal Harbine ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir yol taşı olduğunu vurgulayan Kadir Canpolat, "Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milletinin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tıpkı 15 Temmuz gecesi gibi tüm dünyaya göstermiştir.
Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken milletçe verdiğimiz bir derstir. Milletimizin kimliğini Çanakkale’de bir kez daha ortaya çıkmış 15 Temmuz gecesi ise bu kimlik güncelleşmiştir. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu görülmüş ve bu ruh kendini güncellemiştir. Atalarımızın son görevlerini yerine getirmiştir. Bizlerde konu vatansa son nefesimize kadar nöbette olacağız" şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri