Görüş Bildir

AKAUM’dan "Kadına Dair" sergi ve tiyatro

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-03-09 11:59:52 Tarihinde eklendi

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KADIN ÇALIŞMALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİNİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ "KARMA" ADLI SERGİ VE "NE DİRİLERLE YOLDAŞIM NE DE ÖLÜLERLE" ADLI TİYATRO GÖSTERİMİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF)

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
AKAUM’dan "Kadına Dair" sergi ve tiyatro
Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği "Karma" adlı sergi ve "Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle" adlı tiyatro gösterimi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.
"Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle" adlı tek kişilik tiyatro gösterimi, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Fatma Kandemir tarafından sahnelendi. Alkışlarla biten gösterimin ardından Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zerrin Sungur Taşdemir günün anlam ve önemine dair, "Öncelikle buraya katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza, etkinlikte emeği geçen tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Şiddetin olmadığı, kadın ve eşitlik adına normalleşen bir dünya diliyorum. Umarım sanatla ve edebiyatla daha çok uğraşabildiğimiz bir dünyaya kavuşuruz" ifadelerini kullandı.
Doç. Dr. Taşdemir’in konuşmasının ardından katılımcılar, sergilenen eserleri inceledi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri