Görüş Bildir

Minik öğrenciler geçmişini müzede öğreniyor

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-03-07 11:48:52 Tarihinde eklendi

İLKADIM ALPARSLAN İLKOKULU 4. SINIFTA BULUNAN 34 ÖĞRENCİ, “ŞEHRİMİ TANIYORUM, GEÇMİŞİMİ ÖĞRENİYORUM” ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE SAMSUN KENT MÜZESİNİ GEZDİ. TARİHÇİ ERCAN YALÇIN, ÖĞRENCİLERE SAMSUN’UN İLK ÇAĞDAN GÜNÜMÜZE KADAR GELEN

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Minik öğrenciler geçmişini müzede öğreniyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesine gelen ilkokul öğrencilerine Samsun tarihi ve geçmişi öğretildi.
İlkadım Alparslan İlkokulu 4. sınıfta bulunan 34 öğrenci, “Şehrimi Tanıyorum, Geçmişimi Öğreniyorum” etkinliği kapsamında öğretmenleriyle birlikte Samsun Kent Müzesini gezdi. Tarihçi Ercan Yalçın, öğrencilere Samsun’un ilk çağdan günümüze kadar gelen tarihi hakkında bilgiler verdi.
Müzeyi gezen öğrenciler Samsun ve geçmiş hakkında çok güzel bilgiler edindiklerini belirterek müzenin çok güzel olduğunu söylediler.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kent Müzesi Şube Müdürlüğünde görevli Tarihçi Ercan Yalçın gezinin ardından, “Bugün 34 öğrenci müzemize geldi. Samsun’un her yerinde öğrencilere gelerek müzemizden bilgi alıyorlar. Çocuklar müzeyi gezerek şehir bilincini ve kentleşme bilincini anlatıyoruz. Kendi tarihlerine sahip çıkacak bir vizyonu onlara kazandırıyoruz” dedi.
Müzeyi gezen öğrenciler daha sonrasından soy ağacı etkinliği gerçekleştirdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri