Görüş Bildir

Kanser hastaları ve yakınları hastalığı uzmanlardan dinleyecek

Anasayfa » saglik »
2017-03-17 14:53:47 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi tarafından başlatılan Kanser Hasta Okulu Projesi ile uzmanlar, kanser tanısı alan hastalar ve yakınlarının hastalığı tanımalarını sağlayacak.
Kanser tanısı alan hastalar ve yakınlarının hastalığı tanımalarını sağlayarak, hastalığın oluşturduğu sorunlarla nasıl baş edileceği konusunda yol göstermek amacıyla Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi tarafından Kanser Hasta Okulu Projesi başlatıldı. Proje kapsamında hastane bünyesinde düzenlenecek olan eğitimlerde alanında uzman kişiler, hasta ve yakınlarını hastalık konusunda ücretsiz olarak bilgilendirecek.
Proje ile hastane hizmetlerinin sunumu, hastalık ve tedavi süreciyle ilgili hastaların bilgi düzeylerini arttırarak farkındalık oluşturma, hasta ve hasta yakınlarının tedavi sürecine uyumu sağlama, taburculuk sonrası süreçte karşılaştıkları zorluklarla baş etmelerini sağlama, hastaların ve çalışanların iş yükümü azaltarak memnuniyetlerini arttırma, hastaların bilgi alma ihtiyacının karşılanamamasından kaynaklanan olumsuz geri bildirimlerin sayısını azaltma, hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanı arasında güvenli bir iletişim kanalı oluşturarak muhtemel Beyaz Kod başvuru sayılarını azaltmak hedefleniyor. Kanser Hasta Okulu programları, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korkut Akoğu Konferans Salonu’nda 1-8-15-22-29 Mart, 5-12-19-26 Nisan, 3-10-17-24-31 Mayıs tarihlerinde 15.30 ve 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri