Görüş Bildir

Konyalı ayakkabı üreticisinden şeker hastaları için ayakkabı

Anasayfa » saglik »
2017-03-17 12:05:30 Tarihinde eklendi

KONYA’DA DİYABET HASTASI ANNESİ İÇİN AYAKKABI BULAMAYAN AYAKKABI ÜRETİCİSİ, ANNESİNE TASARLADIĞI AYAKKABIYI ŞEKER HASTALARI İÇİN ÜRETMEYE BAŞLADI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Konyalı ayakkabı üreticisinden şeker hastaları için ayakkabı
Konya’da diyabet hastası annesi için ayakkabı bulamayan ayakkabı üreticisi, annesine tasarladığı ayakkabıyı şeker hastaları için üretmeye başladı.
Türkiye’nin önemli ayakkabı üretim merkezlerinden biri olan Konya’da, yıllardır şeker hastası olan annesi için aradığı ayakkabıyı bulamayan 30 yıllık ayakkabı ustası Adem Can, çareyi kendisi buldu. Şeker hastası olan annelerinin giydiği ayakkabılardan darbe alan ayağının yaralarının geçmemesi üzerine ayakkabı üretimi yapan üç kardeş ayakkabı tasarlayarak, ilk diyabet ayakkabılarını anneleri için yaptı. Annesiyle beraber tekrar doktor kontrolüne giden Can, uzman doktordan annesinin ayaklarında hiç bir sıkıntı olmadığını öğrendi. Bunun üzerine, iş yerine tekrar giden Can doktordan aldığı bu cevap üzerine ayakkabı tasarımının üretimini arttırarak çevresindeki şeker hastalarına gönderdi. Tasarım için patent başvurusu yapan Can, "Şeker Ayakkabısı" adı altında ürettiği ayakkabılara bu yıl içerisinde patentinin geleceğini söyledi. Annesine şifa olan ayakkabıyı kısa sürede seri üretime geçiren üç kardeş, sadece Türkiye için değil dünya genelindeki hastalara şifa kapısını araladıklarını vurguladı. Adem Can, "Bu durumda tüm şeker hastalarına annesine olduğu gibi şifa kaynağı olabileceğini söyledi. Bu ayakkabılar diğer ayakkabılara göre farklı. Hem dikimi, hem hammaddesi özel bir kalite ve ayağa gelen tüm darbelere karşı dayanıklı" olduğunu söyledi.
Adem Can, ayakkabıya Konya’da büyük bir ilgi olduğunu ve bu ilginin kısa sürede yayıldığını ifade etti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri