Görüş Bildir

Çift Taraflı Bantlar ve Kullanım Alanları

Anasayfa » yasam »
2017-03-05 23:49:37 Tarihinde eklendi

Son zamanlarda piyasaya sürülen çift taraflı bantlar işlerimizi kolaylaştıran ürünler arasına girmeyi başardı.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Çift Taraflı Bantlar ve Kullanım Alanları

Son zamanlarda piyasaya sürülen çift taraflı bantlar işlerimizi kolaylaştıran ürünler arasına girmeyi başardı. Asıl görevi iki yüzeyi birbirine tutturmak olan bu ürünler sayesinde artık istenilen yüzeyler birbirine kolay bir şekilde bağlanabilmektedir. Çift taraflı bantlar diğer çift taraflı yapıştırıcılara göre piyasada uygun fiyata satıldığı için çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle iki yüzeyi birbirine yapıştırmak istediğinizde işinizi görecek aynı zamanda da ucuz bir şey arıyorsanız çift taraflı bantlar bu işinizi görecektir.

Çift taraflı bant gerek günlük yaşantımızda, gerek iş hayatında gerekse de okulda çok fazla tercih edilir. Dolabın üzerine bir şey yapıştırmada, kumandanın kapağı düştüğü zaman kapağı oturtmada, iki yüzeyi birbirine tutturmak istediğimizde… Kısacası çift taraflı bantları aklınıza gelebilecek birçok alanda tercih edebiliyorsunuz. Kullanım alanlarının bu kadar yaygın olması ve son zamanlarda çok fazla tercih edilmesi nedeniyle artık çift taraflı bantların farklı modellerini kolay bir şekilde bulabiliyoruz. Ayrıca bu modeller birçok yerde satıldığı için çift taraflı bantlara ulaşmak eskisine oranla daha kolay hale geldi.

Bir diğer güçlü yapıştırıcı etkisine sahip bant türü koli bantlarıdır. İlk olarak 1928 yılında üretime geçen ve daha sonrasında farklı türleri üretilen bantlar arasında belki de en çok bu bantlar tercih edilmektedir. Koli bandı genel olarak koli ve karton gibi malzemeleri birbirine tutturmak ve bunların ağzını kapatmak için kullanılır. Özellikle bir koli içerisine değerli bir eşya konulduğunda bu eşyaların başkaları tarafından kurcalanmaması ve dökülmemesi için kolilerin ağzı bu bant ile kapatılmaktadır. Bu nedenle günümüzde aklınıza gelebilecek hemen her alanda kullanıldığını görebilirsiniz.

Bu bantlar sadece koli vb. gibi malzemelerin bantlanmasında kullanılmaz. Oldukça güçlü bir yapıştırıcı olduğu için aynı zamanda farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Endüstri sektörü, ofis ve iş hayatı, okullarda, taşımacılık alanında vb. gibi alanlarda koli bantları çok fazla tercih edilmektedir. Bu bantların bir yüzeyi plastik ya da slikon malzemeye sahip olurken diğer yüzeyi ise güçlü bir yapıştırıcıya sahiptir. Yapıştırıcı alanı geniş olduğu için güçlü bir yapıştırma sağlamaktadır.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler
prefabrik