Görüş Bildir

Süleymanpaşa Belediyesi Çanakkale Zaferi’ni hem karada hem denizde kutladı

Anasayfa » yerel »
2017-03-20 18:01:33 Tarihinde eklendi

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 102. YIL DÖNÜMÜ TÜM YURTTA TÖRENLERLE KUTLANIRKEN, SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ DE BÜYÜK ZAFERİ HEM KARADA HEM DENİZDE YAPILAN ETKİNLİKLERLE KUTLADI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Süleymanpaşa Belediyesi Çanakkale Zaferi’ni hem karada hem denizde kutladı
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümü tüm yurtta törenlerle kutlanırken, Süleymanpaşa Belediyesi de büyük zaferi hem karada hem denizde yapılan etkinliklerle kutladı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sahil dolgu alanda düzenlenen etkinlikte, Çanakkale’de savaşan askerlerin istihkakı olan buğday çorbası ve üzüm hoşafı vatandaşlara dağıtıldı. Farklı kesimlerden kalabalık bir topluluğun ilgi gösterdiği etkinlikte ayrıca Çanakkale destanını anlatan şiir ve türküler de dinletildi.
Etkinliklerin deniz kısmında ise, balıkçı tekneleri ve özel tekneler bayraklarla donanmış bir şekilde geçit töreni yaptı. Ayrıca Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü sporcuları da yelkenlileri ile bir gösteri sundu.
Süleymanpaşalıların yediden yetmişe yoğun katılım gösterdiği kutlama etkinliklerinin ardından Süleymanpaşa Belediyesi Aydınlanma Toplantıları kapsamında Tekirdağ’a gelen araştırmacı gazeteci yazar Orhan Karaveli, ‘Çanakkale Zaferi’ konulu konferansta Süleymanpaşalılara büyük zaferi anlattı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri