Görüş Bildir

Şehit Hasan Yıldırım, lisedeyken ‘Vatan’ adlı tiyatro oyununda bir şehidi canlandırmış

Anasayfa » genel »
2017-04-21 15:29:28 Tarihinde eklendi

TUNCELİ’DE DÜŞEN HELİKOPTERDE ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU HASAN YILDIRIM’IN, LİSEDE OKURKEN ROL ALDIĞI BİR TİYATRO OYUNUNDA ŞEHİT DÜŞEN BİR ASKERİ CANLANDIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Şehit Hasan Yıldırım, lisedeyken ‘Vatan’ adlı tiyatro oyununda bir şehidi canlandırmış
Tunceli’de düşen helikopterde şehit olan polis memuru Hasan Yıldırım’ın, lisede okurken rol aldığı bir tiyatro oyununda şehit düşen bir askeri canlandırdığı ortaya çıktı.
Helikopter kazasındaki 12 şehitten biri olan Hasan Yıldırım’ın 2009 yılında 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okurken, ‘Vatan’ adlı oyunda canlandırdığı şehit karakteriyle annesine şiir okumasına ait görüntüler okulun arşivinde bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Tunceli’de düşen polis helikopterinde şehit olan Malatyalı polis memuru Hasan Yıldırım’ın tiyatro oyununda annesine, “Anama selam söyleyin, uçarken yıldızlar ülkesine, yüzü gülüyordu deyin. Benim için ağlamasın” şiiriyle seslendiğinin ortaya çıkması herkesi duygulandırdı. Yıldırım, tiyatro oyununda cephede savaşırken vuruluyor ve son nefesinde annesine, “Anama selam söyleyin, uçarken yıldızlar ülkesine, yüzü gülüyordu deyin. Benim için ağlamasın, ağıtlar yakmasın, vatan sağ olsun. Bu muskayı da can yoldaşıma verin, benden ona şehit armağanı olsun” mısralarıyla sesleniyor.
Kahraman şehit Hasan Yıldırım’ın şiirin ardından kelime-i şehadet getirerek, son nefesini vermesinin ardından salonda bulunanlar gözyaşlarına hakim olamıyor.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri