Görüş Bildir

Büyükşehirden Yıldıray Çınar’ı anma konseri

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-04-14 22:05:54 Tarihinde eklendi

ÇARŞAMBA'YI SEL ALDI TÜRKÜSÜ İLE HAFIZALARA KAZINAN SAMSUNLU ÜNLÜ TÜRK HALK MÜZİĞİ SANATÇISI YILDIRAY ÇINAR, VEFATININ 10. YILINDA MUHTEŞEM BİR KONSERLE ANILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Büyükşehirden Yıldıray Çınar’ı anma konseri
"Çarşamba’yı Sel Aldı" türküsü ile hafızalara kazınan Samsunlu ünlü Türk halk müziği sanatçısı Yıldıray Çınar, vefatının 10. yılında muhteşem bir konserle anıldı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü Şefi Halit Ateşli yönetiminde sahnelenen "THM Yıldıray Çınar’ı Anma Konseri" Atakum Sanat Merkezi’nde yapıldı. Koseri; Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan, Yıldıray Çınar’ın yeğeni Metin Erten ve çok sayıda vatandaş izledi. Sanat Merkezi giriş katında Yıldıray Çınar’ın aldığı ödüller, filmlerde kullandığı kişisel eşyalar ve plakları sergilendi. Konserden önce Yıldıray Çınar’ın kısa bir belgeseli yayınlandı.
Konserle ilgili bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan, "Türk halk müziğine uzun yıllar hizmet etmiş ve Samsun’un bir değeri olan Yıldıray Çınar’ı burada yaşatmaya çalışıyoruz. İki aydır bunun çalışmalarını yapıyoruz. Oldukça ilgi gören bir konser. Bu akşam yaklaşık 24 eser konserde yer aldı. Yıldıray Çınar aynı zamanda bizim ve Türk halk müziğinin ’çınarı’" diye konuştu.
Kosere Yıldıray Çınar’ın unutulmaz eserleriyle hazırlandıklarını belirten Yıldıray Çınar’ın yeğeni Metin Erten, "Her türküde sevenlerinin bir parçası olduğuna inanarak anma gecemizi yapıyoruz" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri