Görüş Bildir

Şanlıurfa’da kütüphane duraklar dönemi

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-04-05 16:31:58 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Şanlıurfa’da eğitime ve gençlere her zaman destek veren Büyükşehir Belediyesi duraklarda bekleyen yolcuların faydalanması için Kütüphane Duraklar uygulamasını başlattı.
Okuyan bir şehir hayaliyle gençlere ve eğitime destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, okuyan toplumların geliştiğini ve büyüdüğünü ifade etti.
Şanlıurfa Abide kavşağında bulunan toplu taşıma aktarma merkezinde kurulan kütüphane durakta kitap okuyan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Okuyan bir Şanlıurfa hayal ediyoruz. Buna katkı sunmak için toplu taşımayı kullanan yolcularımız otobüs beklerken gerek toplamak merkezinde ve gerekse diğer duraklarda kütüphaneler yerleştiriyoruz. Kitaplar büyükşehirden diyoruz. Okuyan, gelişen, ufku açık bir şehir olalım. Gençlere sesleniyorum 10 dakika, 20 dakika demeden okumak lazım. Okumak gelişmek, yeni yerleri keşfetmek, yeni bir hayale pencere açabilmektir. Bu tür durakları yaygınlaştıracağız. Talebe göre diğer duraklara da yaptıracağız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğüne bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum" diyerek ilerideki aşamalarda klimalı duraklar da yapacaklarını belirtti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri