Görüş Bildir

Yenimahalle’den ’Kırmızı Başlıklı Kız’ geçti

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-04-12 11:28:20 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu, Eti Çocuk Tiyatrosu’nun Kırmızı Başlıklı Kız adlı oyununa ev sahipliği yaptı. Yüzlerce çocuğun ilgiyle izlediği oyunla çocuklara, büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın birçok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, yabancılara karşı da dikkatli olunması gerektiği anlatıldı.
Bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak çocuklara ücretsiz tiyatro deneyimi yaşatan Eti Çocuk Tiyatrosu, Yenimahalleli minikler için ’perde’ dedi. Bugüne dek 7 farklı oyunla minik tiyatro severleri eğlendiren ekip, 8’inci oyunları olan Kırmızı Başlıklı Kız’la Yenimahalleli miniklere keyifli dakikalar yaşattı.
Charles Perrault’un eserinden uyarlanan, Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı ’Kırmızı Başlıklı Kız’ çocuk oyunu, masalın klasik kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyuldu. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan ’Kırmızı Başlıklı Kız’ dinamik temposu, kurgusu, müzikleriyle miniklerin beğenisini kazandı.
Eti Çocuk Tiyatrosu olarak şimdiye kadar 2 milyon çocuğa ulaştıklarını kaydeden Ünsal Sicilli, "Fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Türkiye’nin her köşesini geziyor, çocukları tiyatroyla buluşturuyoruz. Bu sayede yüz binlerce çocuk, hayatlarında ilk defa tiyatro izleme imkanı buldu, hayal dünyaları gelişti. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, KKTC ve Makedonya’da da minik izleyicilerimiz için perde dedik" ifadelerini kullandı.
Kırmızı Başlıklı Kız oyunundan yüzleri gülerek ayrılan Yenimahalleli miniklere Belediye tarafından hikaye kitabı armağan edildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri