Görüş Bildir

65 yaşında da saç ekimi yapılabiliyor

Anasayfa » saglik »
2017-04-25 10:29:44 Tarihinde eklendi

SAÇ EKİM BİRİMİ KOORDİNATÖRÜ YASEMİN GÜLGÖR, SAÇ EKİMİNİN GENÇLERE VE YAŞLILARA DA YAPILABİLECEĞİNİ BELİRTEREK, “SAÇ EKİMİNDE ÖNEMLİ OLAN EKİMİN DOĞRU PLANLANARAK GERÇEKLEŞTİRİLMESİDİR” DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
65 yaşında da saç ekimi yapılabiliyor
Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç ekiminin gençlere ve yaşlılara da yapılabileceğini belirterek, “Saç ekiminde önemli olan ekimin doğru planlanarak gerçekleştirilmesidir” dedi.
Türkiye’de teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak saç ekimine olan ilginin de arttığına dikkat çeken Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, her yaşta saç ekiminin mümkün olduğuna dikkat çekti. Saç dökülmesinin en sık 20-25’li yaşlar arasında gerçekleştiğini belirten Gülgör, “21 yaşında bir gence saç ekimi yapılırsa ilerisi süreçlerde genetik dökülmesi varsa muhakkak dökülme devam edecektir. Ekim öncesi ileriye dönük kişinin kendi saçlarını korumak adına tedavi ve dikkat etmesi gereken hususlar kişiyle planlanmalıdır. Saç dökülmesinde en çok rastlanılan yaş aralıkları 20-25’li yaşlardır ve genellikle ön çizgi ve şakaklardan seyrelmeler le başlamaktadır. 28 yaşına kadar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Saç ekiminde önemli olan yaş değil doğru planlamadır. Ekim öncesi ve sonrası kişinin mevcut saçlarını korumak adına destek tedaviler ve süreçleri hakkında bilgilendirilmelidir. 17-18 yaşında bireylere de saç ekimi uygulanabilmektedir. Saç kıran tarzı açılmalar, yanıklar, yara izleri, skar dokular dermatoloji doktoru onayı alındıktan sonra uygulanabilmektedir” diye konuştu.

Tıbbi kontrollerden sonra ekiliyor
Saç ekimine ihtiyaç duyan 55-65 yaş aralığındaki hastalara da saç ekiminin gerekli tıbbi kontroller yapıldıktan sonra uygulanabileceğine dikkat çeken Gülgör, “Bu yaştaki hastalara tabii operasyon öncesi tetkikler yapılıp hastanın operasyona uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Hastanın kronik hastalığı olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer doktorlar, operasyon için onay verirse saç ekimi işlemi gerçekleştirebilir. Öte yandan bu hastalarda ensede saç köklerinin aktif olup olmadığı bizler için çok önemlidir” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri