Görüş Bildir

Manisa Şehir Tiyatrosuna bir ödül daha

Anasayfa » yerel »
2017-04-21 13:11:57 Tarihinde eklendi

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN BU YIL 3’ÜNCÜSÜ DÜZENLENEN GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARININ EGE BÖLGESİ FİNALLERİ, EGE ÜNİVERSİTESİ MÖTBE KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİ. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU OYUNCULA

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Manisa Şehir Tiyatrosuna bir ödül daha
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmalarının Ege Bölgesi finalleri, Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları Batuhan Nil ve Selimhan Doğancı ‘Mirat’ isimli oyunlarıyla tiyatro dalında birincilik ödülünün sahibi olarak Manisa’yı bir kez daha gururlandırdı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmalarının Ege Bölgesi finalleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Türk Müziği Şarkı yarışması, şiir ve tiyatro dalında finallere katılan ekipler, 15-18 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek finallere katılmak için kıyasıya yarıştı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları Batuhan Nil ve Selimhan Doğancı “Katharsis” isimli gruplarıyla yarışmaya katıldı. Doğu’da okutulmayan kız çocukları, küçük gelinler ve bu durumun önüne geçmek isteyen idealist bir öğretmenin penceresinden yansıyan olayların anlatıldığı ‘Mirat’ adlı tiyatro, 8 ekip arasında birincilik ödülünün sahibi oldu. Ödülünü jüri üyesi tiyatrocu Ayçe Abana’dan alan oyuncular, tiyatroya verdiği destekten dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri