Görüş Bildir

Çankırı’nın en başarılı öğrencileri kep attı

Anasayfa » egitim »
2017-05-17 08:44:43 Tarihinde eklendi

kep atma töreni

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Çankırı’nın en başarılı öğrencileri kep attı
Çankırı TOBB Fen Lisesi yeni binasında ilk mezunlarını verdi. Öğrenciler bahar şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen organizasyonla kep attılar.
Bahar şenlikleri haftasında farklı birçok organizasyonla mezuniyet töreni düzenleyen TOBB Fen Lisesi bilim fuarı, konserler, kermes ve kep atma töreni gibi etkinlikleri gerçekleştirdi. Mezun olan öğrenciler velilerle birlikte coşku dolu anlar yaşadılar.
Törende konuşan öğrencilerden Bekircan Çetin mezun olduklarını ve çok mutlu olduklarını belirtirken, öğrenci Metin Genç sevinçli oldukları kadar hüzünlü olduklarını da ifade ederek, “4 yılı beraber geçirdik arkadaşlarımızla. Bir yandan sevinçli bir yandan hüzünlüyüm. Tabii bu değil ki bir daha görüşmeyeceğiz. Koskoca bir dostluğumuz oldu bu okulda. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çankırı TOBB Fen Lisesi okul birincisi Uğur Tatlıcı ise, “Çankırı TOBB Fen Lisesi mezunuyum. Okulumu birincilikle bitirdiğim için çok mutluyum. İnşallah ülkemize yararlı olmak istiyorum. Mesleğim ne olursa olsun inşallah bu okula bir gün yine dönerim” şeklinde konuştu.
Okul müdürü Nazır Şahin yeni okul binalarında ilk mezunlarını verdiklerini ifade ederek, “TOBB Fen Lisesi olarak 2017 yılında ilk mezunlarımız verdik. Bugün mezuniyet törenimizi yaptık. Kep atma töreni ve konser programlamıştık. Öğrencilerimizin kep atma töreninin ardından velilerimizle birlikte konsere başladık. Yaklaşık 2 saat boyunca yılın stresini atarak öğrencilerimizin mutluluklarına paydaş olacağız” ifadelerini kullandı.
Çocuklarının mezuniyetleriyle ilgili konuşan bir veli ise, “Çocuklarımızı güvenle emanet ettiğimiz bu okuldan 4 yıl sonra kızımı mezun etmekten gurur duyuyorum. Emeklerinin asla zayi olmayacağını, topluma atılan birer tohum olarak Türkiye’nin her yerlerinde yeşereceklerinden son derece eminim" açıklamasını yaptı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri