Görüş Bildir

OMÜ’lü öğrencilere 2. üniversite fırsatı anlatıldı

Anasayfa » egitim »
2017-05-04 16:47:56 Tarihinde eklendi

ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ TARAFINDAN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ’NDE (OMÜ) OKUYAN ÖĞRENCİLERE 2. ÜNİVERSİTE FIRSATI ANLATILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
OMÜ’lü öğrencilere 2. üniversite fırsatı anlatıldı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) okuyan öğrencilere 2’nci üniversite fırsatı anlatıldı.
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğretim görevlileri tarafından OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda ‘sınavsız 2. üniversite’ fırsatı öğrencilere tanıtıldı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ömer Yılmaz, okumakta olan ve mezun olan lisans ve önlisans öğrencilerine okurken sınavsız bir şekilde 2. üniversiteden mezun olabileceklerini yaptığı sunumla aktardı.
Sınavsız 2. üniversite hakkında bilgiler veren Ömer Yılmaz, “Bugün burada OMÜ öğrencilerine Anadolu Üniversitesi olarak 2. bir üniversite okumaları için tanıtım yapıyoruz. Biz burada öğrencileri Anadolu Üniversitesi’nin örgün, okuyan ve mezun olanlara 2. üniversite okuma imkanını sunmak için buradayız. Önlisans ve lisans bölümlerine sınavsız kayıt olabilme imkanı var. Bunu nasıl yapabileceklerini kendilerine anlatıyoruz. Öğrenciler kendi bölümlerini okurken aynı zamanda Anadolu Üniversitesinde de aşka bir üniversiteyi sınavsız olarak okuyabilirler. Öğrenciler böylelikle çift diploma alma fırsatı da yakalayabilecekler. Bütün öğrenciler 2. üniversiteyi okuyabilir. Önlisans mezunları, bütün önlisans bölümlerine girebiliyorlar, lisans mezunu olan veya lisansta okuyan öğrenciler de hem önlisans hem de lisans bölümlerine kayıt olabiliyorlar. Bunları öğrencilere anlatmak için bu toplantıyı düzenledik” dedi.
Yapılan sunumun ardından, sunumu dinleyen öğrenciler, kendilerine verilen öneri formlarını doldurdular.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri