Görüş Bildir

“BiP ile Bodrum milyonlarca kişiye ulaşacak”

Anasayfa » ekonomi »
2017-05-18 15:55:00 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, Bodrum Belediyesi ile BiP arasında yapılan işbirliği kapsamında BiP’in Keşfet bölümünden Bodrum Belediyesi’nin sayfasını takip edenlerin plajlar, kafe ve restoranlar, tarihi yerler ve mavi yolculuk turları gibi onlarca bilgiye tek mesajla ulaşabileceklerini açıkladı.
Turkcell ile Bodrum Belediyesi’nin işbirliğiyle tatilcilere yönelik bir uygulama başlatıldı. Yapılan işbirliği kapsamında BiP’in Keşfet bölümünden Bodrum Belediyesi’nin sayfasını takip edenler plajlar, kafe ve restoranlar, tarihi yerler ve mavi yolculuk turları gibi onlarca bilgiye tek mesaj ile ulaşabilecekler. Ayrıca Bodrum’da gerçekleştirilecek olan etkinlikler de yine BiP Bodrum belediyesi sayfasından duyurulacak.
“BiP ile Bodrum milyonlarca kişiye ulaşacak”
BiP’in tüm dünyada 14 milyondan fazla kez indirildiğini belirten Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz da konuyla ilgili “BiP özünde inovasyon olan bir servis. BiP ile mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli görüşme yapabilirsiniz. Ancak bunlar bizim için yeterli değil. O nedenle geçtiğimiz yıl BiP’e eklediğimiz Keşfet bölümünde bugün 100’den fazla servis kullanılıyor, onlarca farklı işlem, sesli komut veya mesajla gerçekleştirilebiliyor. Bugün Bodrum Belediyesi ile yaptığımız işbirliği ise BiP’in yeniliklerinden birisi. BiP ile artık belediyelerimiz hem kendi sakinlerine hem de misafirlerine hızlıca ulaşabiliyor. O nedenle BiP’teki Bodrum Belediyesi sayfasının belediyelerimizin potansiyellerini göstermesi açısından önemli bir örnek olduğunu düşünüyorum. BiP kullananlar Bodrum ile ilgili öğrenmek istedikleri her şeye artık tek bir mesaj ile ulaşabilirler. İnanıyorum ki BiP ile Bodrum’a gelen turistlerin tatilleri de daha keyifli geçecek” şeklinde konuştu.
“Bodrum’un potansiyelini yükseltiyoruz”
BiP işbirliği kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, amaçlarının Bodrum’a gelen misafirlerinin hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bodrum dünyanın en gözde turizm merkezlerinden birisi. Şu anda Anadolu’yu şehir şehir gezerek insanlarımıza Bodrum’un güzelliklerini anlatıyoruz. Ancak BiP ile bir anda milyonlarca kişiye erişmeyi başardık. Yakında ekleyeceğimiz İngilizce seçeneği ile de sadece yurt içinden değil yurt dışından da milyonlarca kişiye erişmiş olacağız. Bodrum Belediyesi’nin BiP servisi ile Bodrum’a gelmek isteyen misafirlerimiz, henüz Bodrum’a gelmeden ilçemizle ilgili bilgilere hızlıca ulaşabiliyor, dilerlerse bizimle iletişime geçebiliyorlar. Amacımız misafirlerimizin Bodrum’da geçirdikleri süre içerisinde ihtiyaçları olabilecekleri bilgilere çok daha kolay şekilde ulaşmalarını sağlamak. Bodrum’un potansiyelinin çok daha yüksek olduğunu biliyoruz".
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri