Görüş Bildir

Denizli 90’ı aşkın ihracatçısıyla EVTEKS’te

Anasayfa » ekonomi »
2017-05-17 10:19:36 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Denizli merkezli 90’ın aşkın firma İstanbul’da düzenlenen EVTEKS fuarında yer aldı.

Denizli merkezli 90’ın aşkın firma İstanbul’da bu yıl 23’üncü kez düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda yer aldı. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan beraberindeki heyet ile birlikte fuarda yer alan Denizli merkezli firmaları ziyaret etti.

Denizli’den 90’ı aşkın firmayla fuarda yer aldıklarını belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, ”Biz bugün Denizli heyeti olarak fuara geldik. Denizli’den 90’ın üzerinde stantı olan ihracatçımızla buradayız. Bu fuarı çok önemsiyoruz. Dünyanın en büyük 2’nci fuarı. 150 bine yakın misafir bekleniyor. Ayrıca 126 ülkeden buraya katılımcı bekliyoruz. Bu fuar hem Denizli hem de Türkiye ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacak. Biz Denizli olarak aşağı yukarı 3 milyar dolarlık bir ihracat yapıyoruz” dedi.

Karşılıksız çeklerde yüzde 41’lik iyileşme
Denizli’de ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre karşılıksız çek sayısında yüzde 41 iyileşme olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Bu da Denizli’nin bu tip fuar organizasyonlarında sürekli yer alması, hem Türkiye hem de Avrupa ve diğer ülkelerde düzenlenen fuarlarda yer alıyoruz. Bugün Denizli’den 90’ın üzerinde firma var ama katılımcı olarak 500’ün üzerinde sanayicimiz ve bu alanda çalışmış arkadaşlarımızla buradayız” diye konuştu.

Bu tarz organizasyonların istihdama büyük katkı sağladığını dile getiren Erdoğan, “Bu organizasyonların istihdama da çok ciddi katkısı var. Biz sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi istihdam seferberliğinde Denizli olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış sağladık. İnşallah Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında da hem ihracatımızda ciddi bir artış olacağını hem de istihdamda artışın hızla devam edeceğini öngörüyoruz. Biz de Denizli Ticaret Odası olarak şöyle bir yapımız var; Dedik ki ‘Göreve geldiğimiz andan itibaren çantamızı alıp dünyayı dolaşacağız. Şehrimizde üretilen ürünleri dünyaya tanıtacağız’ Bugün buraya 150 bin civarında katılımcının gelmesi bunun bir göstergesidir. 120 ülkeden yabancıların gelmesi bunun bir göstergesidir. Artık ticaretin şekli değişiyor. Bekleyerek ürünlerimizi satmayacağız. Biz dünyayı gezeceğiz, ürünlerimizi tanıtacağız, katma değeri yüksek ürünlere geçişimizi sağlayacağız. Bu tür organizasyonları ele alacağız. İhracatımızı artırmak için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri