Görüş Bildir

Kutlamalarda Mersin polisinden örnek davranış

Anasayfa » genel »
2017-05-19 13:49:05 Tarihinde eklendi

MERSİN'DE 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI. KUTLAMALAR BİTİMİNDE GÖZÜ GÖRMEYEN YAŞLI BİR KADINA MERSİN POLİSİ SAHİP ÇIKTI. KADININ ETRAFINDAKİLERİN YARDIM İSTEĞİ İLE GÖZÜ GÖRMEYEN YAŞLI KADIN, POLİSLERİN EŞLİĞİNDE EV

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kutlamalarda Mersin polisinden örnek davranış
Mersin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalar bitiminde görme engelli kadına Mersin polisi sahip çıktı. Çevredekilerin yardım isteği ile kadın, polislerin eşliğinde evine kadar götürüldü.
Mersin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, sabah saat 8.30’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Kutlamalar daha sonra Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünden başlayan ’Gençlik Yürüyüşü’ ile devam etti. Stadyum önünden dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle hareket eden kortej, Silifke Caddesi’ni takiben Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Bando eşliğinde yürüyen korteje, yol boyunca vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Vali Özdemir Çakacak konuşurken, kutlamalar çeşitli dans ve gösterilerle devam etti. Tören, oryantiring branşında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle son buldu.

Mersin polisinden örnek davranış
Kutlamalara çocuk, kadın, genç, yaşlı 7’den 70’e yüzlerce kişi katılırken, engelli vatandaşlar da kutlamalarda yerini aldı. Kutlamalara Gülseren Keş isimli görme engelli bir kadın da katıldı. Tören sonunda yanında tanıdığı olmadığı için evine gitmekte zorlanan kadına, çevredeki vatandaşlar sahip çıktı. Vatandaşlar alanda bulunan güvenlikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İdris Yılmaz ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Hakan Sarak’a durumu bildirerek, yardım istedi. Emniyet müdürleri de kadına yardım ellerini uzatarak, yolda bırakmadı. Çevik Kuvvet Şube Müdürü Sarak, kadının koluna girerek, Cumhuriyet Alanı çıkışına kadar yürüdü. Burada 2 çevik kuvvet polisi görme engelli kadının koluna girerek, evine kadar götürdü. Çevredeki vatandaşlar polisin örnek davranışını takdirle karşıladı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri