Görüş Bildir

Son teknolojik laboratuvar gözler önünde

Anasayfa » genel »
2017-05-19 10:54:57 Tarihinde eklendi

En yeni olanaklarla donatılan VM Medical Park Bursa Hastanesi, gözler önünde olan son teknoloji laboratuvarı ile dikkat çekiyor.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Son teknolojik laboratuvar gözler önünde
VM Medical Park Bursa Hastanesi, gözler önünde olan son teknoloji laboratuvarı ile dikkat çekiyor.
VM Medical Park Bursa Hastanesi, otel konforundaki odalarının, yoğun bakım ünitesi ve ameliyathanelerinin son teknoloji olmasının yanı sıra laboratuvarıyla da takdir topladı. 50 bin metrekare büyüklüğündeki hizmet binasının klinik biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarı vatandaşların görebileceği gibi yapıldı. Biyokimya Uzmanı Dr. Neşe Tunalı, “Laboratuvarımızın hastanenin tam ortasında olması ve herkesin göreceği şekilde oluşturulması çok önemliydi. Bir otele veya restorana gittiğinizde size gelen yemeğin nereden geldiğini ve nasıl yapıldığını bilmek istersiniz. Biz de hastanenin mutfağı olan laboratuvarın insanların gözünün önünde olmasını amaçladık. Aynı zamanda numune vermeye hastalarımız bu kata geliyor. Geldiklerinde alacakları sonuçların nasıl bir yerde işlem gördüğünü kendi gözleriyle görmüş oluyorlar. Genel olarak laboratuvarlar hastanelerin alt katlarında ve kimsenin görmediği kısımlardadır. Bize yaptığımız işin göz önünde olması mutluluk veriyor” dedi.
Son teknoloji cihazlarla analizler yapılan laboratuvar hakkında bilgi veren Tunalı, “Biyokimya laboratuvarında biyolojik materyallerde, hastalıkların teşhisi, bir hastalığın şiddetinin belirlenmesi, henüz bulgu vermemiş bir hastalığın ortaya çıkarılması için tahliller yapılıyor. Şu anda Bursa VM Medical Park Hastanesi olarak son sistem modül sistemleri dediğimiz birbirine entegre sistem cihazlar kullanmaktayız. Bu sistemlerimizin bize faydası tek bir tüpten çok hızlı analiz gerçekleştirebiliyoruz. Bu da bize zaman kazandırıyor. Ayrıca çok güvenilir sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Tam kan sayımı cihazlarımız da yine son teknoloji ile hizmet vermektedir. Bu cihazlarımızda normal rutin kan sayımı parametrelerine ilave olarak daha ayrıntılı bilgiler veren yeni test parametrelerine de bakabiliyoruz. Tam idrar tetkiklerinde de yine yeni analizörlerle çalışıyoruz. Bu analizörler sayesinde idrar tetkiklerinde süratli ölçüm yapabiliyoruz. Hastalıklarda bizi yönlendirmesi konusunda büyük önem taşıyor” diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri