Görüş Bildir

AK Partili Delican, Anneler Günü’nü Zübeyde Ana’nın huzurunda kutladı

Anasayfa » politika »
2017-05-14 13:30:31 Tarihinde eklendi

AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI BÜLENT DELİCAN ANNELER GÜNÜ'NDE ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN ANNESİ ZÜBEYDE HANIM'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
AK Partili Delican, Anneler Günü’nü Zübeyde Ana’nın huzurunda kutladı
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Anneler Günü’nde Ulu Önder Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret etti. İzmir’i ve Türkiye’yi yasa boğan Muğla’daki Anneler Günü gezi kazasına ilişkin Başkan Delican; "Acımız büyük ve tarifsiz. Bu hayata gözlerini yuman her anne, gerçek dünyamızın, cennetin ışığı olacaktır." diyerek duygularını ifade etti.
Zübeyde Hanım’ın kabri başında aldığı Muğla’daki kaza haberiyle birlikte çok sarsıldığını ifade eden Delican, "Anneler Günü, bu matemin acılı gölgesinde hepimiz için çok buruk geçiyor biliyorum. Anneler Günü gezisi için yola; evlatları ve dostlarıyla güle oynaya çıkan annelerimizin, vatandaşlarımızın katliam gibi bir kazada can vermeleri büyük acı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yakınlarına sabır diliyorum. Şifa dualarım, yaralanan hemşehrilerimle..." dedi.
Geçtiğimiz günlerde Zübeyde Hanım’a yapılan sözlü saldırıları da kınayan Delican, "Tarihimiz; öyle yürekli ve bilge, öyle kahraman annelerimizin, kadınlarımızın omuzlarında yükselmiştir ki. O omuzlara basıp varlık göstermeye çalışmak; emeklerini, onurlarını çiğnemek, kişiliklerine hakaret etmek hadsizlikten öte ahlaksızlıktır." sözleriyle tepkisini gösterdi. "Zübeyde Ana’ya uzatılan dil bu ülkenin şanlı tarihine, milli onuruna ve cumhuriyete uzanmıştır." diyen Delican, "Bu menfur saldırılara müsamaha göstermemiz söz konusu dahi olamaz. Kendini bilmez, haddini bilmez bu çirkin ithamlar sahiplerini tarihe kara bir leke olarak düşürmekten öteye geçemeyecektir. " diye konuştu.
Başkan Bülent Delican açıklamasını şöyle sürdürdü: "Tarihimiz onların kahramanlıkları, gözü peklikleri ile bu denli güçlü ve sarsılmazdır. Bu dünya da gerçek dünya da annelerimizin eseri, onların emeklerinin yarattığı dünyadır. Onların bilgeliği ve cefakarlığını tartışmak olmaz. Bu toprakların vatan oluşuna da Zübeyde Hanım’ın dünyaya getirdiği Mustafa’nın kahramanlıkları damgasını vurmuştur. Ki o Mustafa; Yüce bir önder, olağanüstü bir stratejist olarak, dünyayı dize getirmiş; Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, geleceğimizin aydınlığı için pek çok yeniliğe imza atmıştır. "
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, nice kahramanları, yiğitleri, vatanına, milletine bağlı nice evladı dünyaya getiren annelerimizin gücünün; en doğal ve en erişilmez güç olduğuna dikkat çektiği açıklamasında şunları kaydetti: "Onların sabrı sabrımız, hoşgörüsü hoşgörümüz, üretme ve çoğaltma becerileri becerimiz olsa; dünya üzerinde hiçbir ana ağlamazdı. Emeklerinin karşılığını ölçüp biçmek imkansız olan bu değerli varlıklarımız; hayatın her alanında izi olanlardır. Toprağı işleyen analarımız, evinde ocağının tütmesi için sebatını ailesinden esirgemeyen analarımız, atölyelerde, fabrikalarda, okullarda alın teri döken analarımız... Her birinin emekleri önünde hürmetle, saygıyla eğiliyorum."

Onların huzuru, memleketin huzurudur...
"Annelerimizin mutluluğu, huzuru; ailemizin, sokağımızın, şehrimizin, memleketimizin, dünyanın mutluluğu ve huzurudur." diyen Başkan Delican; "Mücadelemiz ’annelerimizin’ ağlamadığı, güven ve huzur içinde çocuklarını büyütecekleri bir Türkiye’nin inşası içindir. Bu yoldaki en büyük itici gücümüz de onların emekleri ve dualarıdır. Onlar ki; merhamet, vicdan ve karşılıksız sevgi gibi insani tüm ulvi meziyetleri doğasında taşıyanlardır. Annelerimiz ve anne olamasa da tüm kadınlarımız; gerçek gücün ve fedakârlığın timsalidir. Arzumuz ve çabamız; annelerin gözyaşı dökmediği, emeğinin karşılığını aldığı, çocuklarını güven ve inançla yarına hazırlayabildiği bir ülke yaratmak içindir. Zübeyde Ana’mızın huzurunda; bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin ellerinden saygı ve sevgi ile öpüyorum; gazi ve şehitlerimizin annelerini minnetle selamlıyorum. Hakka kavuşan annelerimize Allah’tan rahmet diliyorum." dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri