Görüş Bildir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Sözcü Gazetesi’ne destek ziyareti

Anasayfa » politika »
2017-05-19 16:33:33 Tarihinde eklendi

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU, SÖZCÜ GAZETESİ SAHİBİ VE ÜÇ ÇALIŞANI HAKKINDA FETÖ'DEN GÖZALTI KARARI VERİLMESİNİN ARDINDAN GAZETEYE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDU. KILIÇDAROĞLU, " 21. YÜZYIL TÜRKİYE'SİNİN HAK ETMEDİĞİ BİR OLAYDIR" DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Sözcü Gazetesi’ne destek ziyareti
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi sahibi ve üç çalışanı hakkında FETÖ’den gözaltı kararı verilmesinin ardından gazeteye destek ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, " 21. yüzyıl Türkiye’sinin hak etmediği bir olaydır" dedi.
Sözcü Gazetesi sahibi ve üç çalışanı hakkında FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltı kararı verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi’nin Halkalı’daki merkezine gelerek destek ziyaretinde bulundu. Bir süre gazetede yetkililerle görüşen Kılıçdaroğlu ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Sözcü’nün bir halk gazetesi olduğunu söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Gerçek habercilik yapan bir gazete. Dik duruyor. Baskılara boyun eğmiyor .Şimdi Sözcü üzerinde bir baskı oluşturarak, onu yayın çizgisine müdahale etmek istiyorlar. Gazeteler üzerinde baskı yapılması hiçbir demokrasinin kabul edemeyeceği bir şeydir. Siyasi otoritenin talimatıyla karar almak, gazetelere el koymak gazetecileri gözaltına almak, tutuklamak 21. yüzyıl’ın Türkiye’sinin hak etmediği bir olaydır" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri