Görüş Bildir

Avrupalı ünlüler gizli estetik için İzmir’i tercih ediyor

Anasayfa » saglik »
2017-05-18 10:49:23 Tarihinde eklendi

AVRUPALI ÜNLÜLER GİZLİ ESTETİK İÇİN İZMİR'İ TERCİH EDİYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Avrupalı ünlüler gizli estetik için İzmir’i tercih ediyor
Estetik Cerrah Op. Dr. Ali Üçkan, Avrupalı ünlülerin gizli yaptırmak istedikleri estetik operasyonlar için son yıllarda İzmir’i tercih ettiklerini belirtti. Dr. Üçkan İzmir’in kalabalık ve sakin bir şehir olmasının da tercih sebepleri arasında yer aldığını söyledi.
Yurt dışında yaşayan ünlülerin bazılarının yaptırdıkları estetik ameliyat veya girişimlerin bilinmesini istemediklerini belirten Estetik Cerrah Op. Dr. Ali Üçkan, “Bilindiği üzere tüm dünyada estetik ameliyatlara her geçen gün talep artmakla birlikte vücut şekillendirme ameliyatlarında çok daha fazla bir artış söz konusu. Kalça estetiği ağırlıklı olmak üzere estetik yaptırmak isteyen Avrupa’daki ünlüler hem iyi bir sağlık merkezi arayışında hem de bazen ameliyat olduklarının medyada duyulmasını ve bilinmesini istemiyorlar. Hasta mahremiyetine verdiğimiz önemin yanında önceki başarılı sonuçlar da bu tercihte etkili oluyor” dedi.

Kimi gizliyor, kimi reklam yapıyor
Yurt dışında moda olan kalça estetiği ameliyatını olmak için yurt dışından hastalarının geldiğini anlatan Dr. Üçkan, “Özellikle İngiltere’den çok sayıda hasta başvurusu alıyoruz. İngiltere’de ve Avrupa’da tanınan isimler ameliyat olmaya geliyor. Gerek sosyal medyada gerekse televizyonda şov programlarına katılan bir çok şarkıcı, oyuncu ve sanatçı var. Bu grupta yer alan medyatik isimlerden daha çok geliyor" diye konuştu. Ameliyat olmaya gizli gelen ünlülerin de olduğunu ifade eden Dr. Üçkan, “Çünkü bu hastalar vücutlarındaki değişikliğin sebebinin ameliyattan dolayı olduğunun bilinmesini istemiyor. Her ne kadar gizli gelseler de döndüklerinde yakın çevrelerine bizi tavsiye ediyorlar” ifadelerine yer verdi. Ameliyatlar için çoğu kez gizli gelinmediğini ifade eden Üçkan "Bazı hastalar için, ‘ben yurt dışında estetik ameliyatı oldum’ demek de reklam sayılıyor” dedi.

"İzmir daha çok tanınacak"
Ülkemizde çok bilinmemesine rağmen kalça estetiğinde gelinen noktanın gayet iyi olduğunu belirten Dr. Üçkan şunları söyledi:
"Kalça estetiği ülkemiz için çok yeni bir kavram. Dünyada plastik cerrahi trendi artık vücut şekillendirme yönüne doğru ilerlemekte. Son zamanlarda giderek artan spor salonlarında aynadan yapılan özçekimlerin çoğunda yüz bile görünmüyor neredeyse. İnsanlar dinamik, kıvrımlı ve belirgin vücut hatlarına sahip olmak için uğraşıyorlar. Kalça estetiği denilince sadece kalça büyütmek olarak düşünmemek gerek. Daha şekilli, çıkıntılı ve ince bir bel ile uyumlu bir görüntü sağlamak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Spor ve beslenme de çok önemli ancak genetik olarak ulaşılabilecek sınırlar var. Plastik cerrahi olarak bu konuda hızlı bir ilerleme kaydedildi ve İzmir’in gelecekte bu konuda daha çok tanınacağına inanıyorum."
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri