Görüş Bildir

Kadınları en mutlu eden estetik operasyon

Anasayfa » saglik »
2017-05-14 09:46:22 Tarihinde eklendi

PROF. DR. MESUT ÖZCAN, KADININ KENDİSİNİ MUTSUZ HİSSEDECEK KADAR ÇOK RAHATSIZ OLDUĞU DURUMLARDA MEME BÜYÜTME ESTETİĞİNİN TALEP EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kadınları en mutlu eden estetik operasyon
Meme büyütme estetiğinin kadınları en çok mutlu eden estetik operasyonlardan biri olduğunu belirten uzmanlar kadınların deniz mevsiminde daha güzel görünmek için bu operasyonları tercih ettiğini söyledi.
Özellikle içinde bulunduğumuz ay itibariyle meme büyütme estetiğinin yükselişte olduğunun altını çizen uzmanlar havaların ısınmaya başlaması ile bireylerin ihtiyaçlarının tetiklendiğine dikkat çekti. Kadının kendisini mutsuz hissedecek kadar çok rahatsız olduğu durumlarda meme büyütme estetiğinin talep edildiğini söyleyen Prof. Dr. Mesut Özcan, “Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Kadınlarda çeşitli sebeplerden dolayı meme dokusunun az olması ve buna bağlı olarak kadının kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmediğini düşünmesi meme büyütme estetiğinin tetikleyici sebebidir. Yazın giyilecek açık - ince kıyafetleri, mayo ve bikiniyi güzel taşıyabilmek için mevcut dönemde meme büyütme estetiği kadınlar arasında gittikçe önem kazanmaya başladı” dedi.
Meme büyütme estetiğinin önceleri sadece doğum sonrasında kayba uğrayan meme dokusunun yeniden kazandırılması için tercih edildiğini belirten Prof. Dr. Mesut Özcan, değişen teknoloji ile protezlerin hacim sağlamanın yanında tam anlamıyla doğallığı da beraberinde getirdiğini bu sebeple de yirmili yaşlarda meme gelişiminin yetersiz olan bayanlarda da meme büyütme estetiğinin oldukça revaçta olduğunu söyledi.
Silikon içerikli maddelerin sadece meme büyütme operasyonlarında değil aynı zamanda farklı tedavi yöntemleri olarak da kullanıldığını belirten Özcan, “Meme protezlerine yönelik uzun yıllar yapılan bilimsel çalışmalarda silikon ile kanser gelişimi arasında bir ilişki olduğu bilimsel olarak kanıtlanamadı. Gelişen teknolojide üretilen tıbbi silikon protezler hem güvenilir hem de doğal bir form sağlar. Meme büyütme estetiğinde de yeni moda naturel formlardır. Bu nedenle genç bayanlar grubunda memenin estetik görünümü oldukça önem arz ediyor. Var olan meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte görüşülerek planlanır. Ancak kesin ölçüler yine ameliyat sırasında belirlenir“ diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri