Görüş Bildir

Kültür Turlarına İlgi Gün Geçtikçe Artıyor

Anasayfa » yasam »
2017-05-08 11:42:58 Tarihinde eklendi

Eskişehir'de yaşayan tatil severler için düzenlenen Eskişehir çıkışlı turlar Karadeniz turları,

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kültür Turlarına İlgi Gün Geçtikçe Artıyor

            Eskişehir'de yaşayan tatil severler için düzenlenen Eskişehir çıkışlı turlar Karadeniz turları, Uludağ organizasyonu, kültür turları, Bodrum turları ve Kapadokya turları çok sayıda değişik tatil organizasyonu ile seçenekler oluşturuluyor. Bu seçeneklere daha yakından baktığımızda öne çıkan seçenekleri şu şekilde detaylandırabiliriz.

  Eskişehir Çıkışlı Karadeniz Turları

            Eskişehir ikliminden farklı iklimleri yaşamak isteyenler için seçenekler sunan Eskişehir çıkışlı turlar çarpıcı doğası ve ferah havası ile Karadeniz yaylalarını Eskişehirli ziyaretçilere sunuyor. Masmavi gökyüzü ile kucaklaşan yemyeşil Karadeniz dağları koynundaki yaylalarda unutulmaz anlar yaşarken birbirinden güzel göl, ırmak ve doğal oluşum mekânlar ile tatil keyfini farklı bir düzeyde yaşayacaksınız. Eskişehir çıkışlı Karadeniz turları güzergâhında olan yörelere baktığımızda, Safranbolu Kastamonu, Amasra, Samsun, Sinop, Giresun, Ordu, Rize, Trabzon, Ayder, Hopa, Sivas, Erzurum, Tokat, Erzincan, Çorum ve Amasya şehirlerini görüyoruz. Güzergâh boyunca birbirinden farklı kültürler ve birbirinden farklı doğal ortamlar ile karşılaşarak farklı deneyimler yaşayacaksınız.

  Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu

            Eskişehir çıkışlı turlar ile sahip olduğunuz seçeneklerden biri de Kapadokya turudur. Köklü bir geçmişe sahip olan Kapadokya, doğal oluşumları ile büyüleyici bir güzelliğe sahip. Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya ayrıca balon seyahati seçeneği ile farklı bir turistik aktivite sunuyor. Çeşitli gün seçenekleri olan Eskişehirli Kapadokya turu 2 gece 3 gün ya da 3 gece 4 gün olabildiği daha farklı kombinasyonlar da mevcuttur. Aksaray ili, Ihlara Vadisi bölgesi, Narlıgöl şehri, Yeraltı Şehri, Nevşehir İli, Paşabağı, Levent Vadisi bölgesi, Ürgüp yöresi, Şarap Mahzenleri güzergâhı ile bu seçenek ile hem Kapadokya turu yapacak hem de kısa bir İç Anadolu gezisi yapmış olacaksınız.

  Eskişehir Çıkışlı Kültür Turları

            Hem gezmek hem de öğrenmek isteyen Eskişehirli gezginlerin tercihi olan Eskişehir çıkışlı kültür turları antik kent, tarihi mirasa sahip yöreler, dünya kültür mirasında yer alan yerler ve kültürel dokuya sahip alanlarda yapılmaktadır. Eskişehir çıkışlı kültür turları arasında ilk olarak öne çıkan kültür turu seçeneği Çanakkale Assos Bozcaada turudur. Bu seçenek ile kültür turizmi ve doğa turizmini bir arada yaşayabilirken deniz kum güneş turizmini de ıskalamayacaksınız. 3 gece 4 gün tercihi ya da 2 gece 3 gün seçeneği sunulan bu turlarda takviminize göre ayarlama yaparak seçim yapabiliyorsunuz.

            Eskişehir çıkışlı kültür turları ile yapacağınız Kuzey Ege turu ise size Ege'nin koyu mavisini ve Kaz Dağlarının koyu yeşilini sunuyor. Bununla da kalmayan tur, deniz ve kumsalı da ayaklarınıza getiriyor. Ayvalık, Edremit, Cunda Adası, Şeytan Masası, Bozcaada, Behramkale, Assos, Şehitlikler ve Truva Antik Şehri güzergâhı ile kuzey Ege'yi keşfedecek farklı bir tatil keyfi yaşayacaksınız.

 

            Eskişehir çıkışlı Ege turu ise çağlar öncesine bir yolculuk yaşatıyor. Asos, Truva ve Efes şeklinde yapılan bu gezi güzergâhı antik şehirlerin tanıtımı ile eğitim odaklı bir gezi sunuyor. Eski kültürlerin mimarisi tarihi ve kültürü hakkında olduğu yerden bilgi alma seçeneği sunan bu tur ile farklı bir gezi seçeneğine sahip oluyorsunuz. Bu geziyi eğlenceli hale getirecek seçenekler de eklenerek tatilde dinlenme imkânı da sunuluyor. Güzergâh üzerinde yer alan konforlu oteller de yeme içme ihtiyaçları ve konaklama ihtiyaçları için duraklar belirlenerek tatil keyifli bir konsepte dönüştürülüyor.

  Eskişehir Çıkışlı Uludağ-Abant Turları

            Eskişehir kalkışlı turlar ile sahip olduğunuz seçeneklerden biri de kış turizmi seçenekleridir. Bu seçeneklerden öne çıkan tercih Uludağ turudur. Eskişehir kalkışlı turlar içinde kış konsepti sunan Uludağ turu, günübirlik pratik bir tur seçeneği olarak dikkat çekerken talebe göre konaklamalı Uludağ turu da mümkündür. Çağla Tur, yıllardır Eskişehirden kalkışla başlayan turları düzenlemektedir. Eskişehir'in düz coğrafyasında çok da mümkün olmayan kış turizmi kış aylarında Uludağ turu ile öze bir deneyime dönüşüyor. Uludağ turu ile bütünleşen Bursa turu da tura kültürel bir boyut kazandırıyor.

            Eskişehir kalkışlı turlar seçenekleri arasında öne çıkan bir diğer kış turizmi seçeneği de Bolu Abant turu alternatifidir. Kış aylarında ve yaz aylarında yıl boyu tur imkânı sunan Abant gölü özellikle romantik anlar yaşamak isteyenler için öze bir tercih olurken özel aktivitelerle dağ yürüyüşü ve aktivite alanları ile stresten uzaklaşacağınız keyifli anlar da yaşayabilirsiniz. Eskişehir kalkışlı turlar ile kültür, doğa, termal ve deniz turları yapabileceğiniz gibi tercihinize göre yayla ve dini turizm turları çok sayıda özel konsepti seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler
prefabrik