Görüş Bildir

Bilecik 2. Öğrenme Şenliğinde kapsamında “Konser Gecesi” düzenlendi

Anasayfa » yerel »
2017-05-24 18:10:00 Tarihinde eklendi

BİLECİK 2. ÖĞRENME ŞENLİĞİNDE KAPSAMINDA “KONSER GECESİ” DÜZENLENDİ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bilecik 2. Öğrenme Şenliğinde kapsamında “Konser Gecesi” düzenlendi
Bu yıl 2’incisi düzenlenen Bilecik 2. Öğrenme Şenliğinde kapsamında “Konser Gecesi” düzenlendi.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Konser Gecesi”ne, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Bilecik Valisi Süleyman Elban’ın eşi Beyza Elban, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, daire müdürleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Konserden önce protokol üyeleri Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Öğrenme Şenliği kapsamında hazırlanan sergi ve stantların açılışını gerçekleştirerek, stantları gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
Konser öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu eğitim öğretim yılında Türk Halk Müziği Ses Yarışması ve Halk Oyunları Yarışması düzenlediklerini belirterek, “Bu yarışmalarla kültürümüzün taşıyıcısı olan ürünlerimizi yeni yetişen nesle aktarmaya çalıştık. Ses yarışmasında dereceye giren öğrencilerin bu akşam sahne alacaklar” dedi.
“Konser Gecesi” programı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği şarkı ile başladı. Ardından Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında ilk üçe giren ortaokul ve lise öğrencileri yarışmalarda söyledikleri türküleri seslendirmesinin ardından, TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenlerinden oluşan koronun konseri büyük ilgiyle izlendi. Grup Sıla ve Bando Komutanlığı’nın ortak konseri ile gece son buldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri